تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 - 21:44
12 بازدید

بوکس لرستان دارای یک پیشینه غنی و پرافتخار است

بوکس لرستان دارای  یک پیشینه  غنی و پرافتخار است

به گزارش ایلنا، سید آرش قیاسیان در مجمع انتخاباتی هیات بوکس لرستان که با حضور رئیس فدراسیون بوکس برگزار شده بود،  با اشاره به پیشینه وقدمت رشته بوکس در  استان، اظهار کرد:  بوکس لرستان دارای یک پیشینه  غنی و پرافتخار است و در دهه چهل تاکنون نیز این علاقه‌مندی در این استان به بوکس وجود دارد و شاهد سرافرازی و قهرمانی بوکسور های لرستان در میادین کشوری و بین المللی بوده‌ایم.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات بوکس در لرستان، افزود: میزبانی امروز  مسابقات  بوکس در استان نشان دهنده همکاری بین بخشی  استاندار، دستگاه‌های اجرایی، بسیج ورزشکاران استان و… است، گفت: از همه ظرفیت‌ها برای برگزاری یک میزبانی شایسته استفاده کرده‌ایم.

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان با بیان اینکه کلاس بوکس لرستان بالا است با گرامیداشت یاد و خاطره بزرگان و پایه گذاران بوکس استان، خاطر نشان کرد: بوکس یک رشته حائز اهمیت با  بعد المپیکی است  در لرستان نیز دارای پتانسیل و بانک‌ژنی خوبی است.

قیاسیان با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم در تمام شهرستان‌های استان بوکس پوشش ساختاری داشته باشد، یادآورشد: خرم آباد با توجه به ظرفیت‌هایش می‌تواند پایلوت  اردوهای سنگین بوکس نیز باشد.

وی با تاکید بر لزوم ورود بخش خصوصی جهت حمایت از بوکس استان، گفت: قبلا از ظرفیت‌هایی مثل پلیمر خلیج فارس در حمایت از بوکس استفاده شده است ولی لازم است که  کشش بخش خصوصی به سمت بوکس  بیشتر شود.

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان در پایان بر لزوم توجه و اهتمام بیشتر  هیات بوکس استان نسبت به توسعه پوشش بیمه ای ، برگزاری جلسات متعدد و اردوها در سطح شهرستانها  جهت توسعه هرچه بیشتر بوکس تاکید کرد.

انتهای پیام/