تاریخ انتشار : شنبه 25 شهریور 1402 - 16:02
43 بازدید
کد خبر : 208840

قول می‌دهم در حوزه من، تخلف انتخاباتی صورت نگیرد و یک رای هم جابجا نشود

قول می‌دهم در حوزه من، تخلف انتخاباتی صورت نگیرد و یک رای هم جابجا نشود

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سئوال خبرنگار ایلنا که شما مُنتسب به یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات که اکنون نماینده مجلس در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ است می‌باشید، چه تضمینی برای برگزاری یک انتخابات سالم و باشکوه در آن حوزه انتخابیه از سوی شما به مردم داده می‌شود تا

قول می‌دهم در حوزه من، تخلف انتخاباتی صورت نگیرد و یک رای هم جابجا نشود

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سئوال خبرنگار ایلنا که شما مُنتسب به یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات که اکنون نماینده مجلس در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ است می‌باشید، چه تضمینی برای برگزاری یک انتخابات سالم و باشکوه در آن حوزه انتخابیه از سوی شما به مردم داده می‌شود تا واجدین شرایط اخذ رای با آرامش و بدون تنش‌های حاشیه‌ای و تعصبات شدید منطقه‌ای در برگزاری دوازدهمین دوره از انتخابات مجلس با شما و مجموعه برگزار کننده انتخابات اعم از هیات‌های اجرایی و نظارت همکاری لازم را داشته باشند و حماسه‌ای در این انتخابات خلق کنند؟ گفت: در ۴۰ سال اخیر دارای اندیشه سیاسی بوده‌ام ولی هیچگاه از محورهای اخلاقی و دینی عدول نکردم و این اطمینان را به مردم می‌دهم هیچ تخطی در حوزه مسئولیتی بنده صورت نگیرد و اجازه نخواهم داد که حتی یک رأی هم بصورت سیستماتیک جابجا شود.

سیدجواد هاشمی مهر ادامه داد: در انتخابات مجلس یازدهم نیز تخلف سیستماتیک نداشته‌ایم و مسئولان انتخابات هیچ دخل و تصرفی در آراء انتخاباتی نداشته‌اند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سئوال دیگری که گفته می‌شود برخی فرمانداران در این استان از هم اکنون در حال چینش اعضای موردنظر خود در هیات اجرایی بوده و تلاش می‌کنند فقط از یک سلیقه سیاسی که این سلیقه با تفکر شما در ۴۰ سال گذشته نیز همسویی دارد، منصوب کنند، آیا این نوع چینش‌های احتمالی یک طرفه و حذف سلیقه مخالف سلیقه شما و یا فرماندار در یک شهرستان، بسترساز تخلف، تخلف‌های انتخاباتی، جابجایی آراء و نزاع‌های احتمالی انتخاباتی نخواهد بود؟ هم اظهار داشت: بدلیل اینکه گرایش‌های متفاوتی در هیات‌های اجرایی انتخابات وجود دارد، امکان ندارد که یک‌جانبه گرایی وجود داشته باشد و به مردم این اطمینان را می‌دهم تخلفی بر سرِ صندوق رأی صورت نمی‌گیرد و چینش نیروها در هیات‌های اجرایی بگونه‌ای خواهد بود که نگرانی در بین مردم، لیدرها و حامیان تمامی کاندیداهای انتخاباتی ایجاد نشود.

هاشمی مهر در پاسخ به سئوال دیگری که گفته می‌شود خود شما بر ایستادگی در مواضع سیاسی‌تان همواره تاکید کرده و بدلیل جایگاه مسوولیتی که اکنون دارید، این امکان وجود دارد که شائبه‌های سیاسی حمایتی از سوی شما در سه حوزه انتخابیه استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه در حوزه‌های انتخابیه بویراحمد و کهگیلویه بزرگ در ایام انتخابات را شاهد باشیم، آیا چنین امکان و یا چنین حمایت‌هایی وجود دارد؟ هم خاطرنشان کرد: در انتخابات‌های مختلف مسئولیت داشتم اما هیچ گاه نگاه سیاسی‌ام را در انتخابات دخالت نداده‌ام زیرا معتقدم باید امین و مورد اعتماد باشم.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سئوال که متاسفانه از هم اکنون شائبه جانب داری چندین فرماندار از برخی کاندیداهای احتمالی در انتخابات دوازدهم مجلس در این استان بویژه حمایت و جانبداری از سه نماینده فعلی در مجلس، باعث نگرانی، تشویش، گسترش شایعات و ابهاماتی در جامعه شده است، چه تضمینی برای برگزاری یک انتخابات با امنیت بالا و سالم از چنین فرماندارانی که گاها برخی از آن‌ها لیدرها و سخنرانان ستادهای انتخاباتی برخی از کاندیداهای کنونی در انتخابات‌های گذشته بوده اند، از سوی شما به مردم استان راجع به این دسته از فرمانداران داده می‌شود؟ هم تصریح کرد: فعالیت‌های مدیران و فرمانداران را رصد می‌کنیم و با هر فعالیت و عملکردی که شائبه جانبداری از نامزد خاصی را به همراه داشته باشد، مقابله خواهیم کرد.

هاشمی مهر با تاکید بر اینکه فرمانداران نباید نگاه جریانی داشته باشند بلکه باید به فکر برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و در کمال آرمش و امنیت باشند، اظهارداشت: از مردم در این راستا نیز انتظار همکاری داریم و باید از دامن زدن به مسائل حاشیه‌ای و بی‌پایه و اساس خودداری شود.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های مختلف برای برگزار کنندگان انتخابات، اظهار امیدواری کرد: همراهی و همدلی در میان مدیران باید وجود داشته باشد و با تعامل و هم افزایی با مردم، یک انتخابات باشکوه و پرشور داشته باشیم.

کاندیداهای انتخاباتی باید در حوزه سیاست خارجی صاحب نظر باشند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سئوال که برخی کاندیداهای احتمالی در انتخابات پیش رو در این استان، وعده‌های غیر قابل عملی را به مردم حوزه‌های انتخابیه خود می‌دهند که این وعده‌ها باتوجه به شرایط خاص قومیتی و عشیره‌ای در این استان، می‌تواند بسترساز برخی آسیب‌های اجتماعی در آینده آن حوزه انتخابیه باشد، ارزیابی شما از وعده‌های این کاندیداها چیست؟ هم اظهار داشت: نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس در این استان به مردم و هواداران خود وعده‌های غیر عملی ندهند و از بیان مسائل حاشیه ساز خوداری کنند.

هاشمی مهر گفت: افرادی که می‌خواهند در جایگاه نماینده مجلس قرار بگیرند باید ظرفیت‌های ملی و محلی را بشناسند، در حوزه سیاست خارجی صاحب‌نظر باشند

وی افزود: بخش عمده تخلفاتی که در انتخابات‌ها صورت می‌گیرد توسط هواداران نامزدها بوده و باید مردم و هواداران رعایت کنند که تخلفی صورت نگیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تهدید کردن و رای خریدن در آموزه‌های دینی ما هیچ جایگاهی ندارد و باید کاندیداها و طرفداران آن‌ها رعایت کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.